Allergiák
Ma minden ötödik ember szenved allergiától. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatain alapul. Egyes becslések szerint az allergia a lakosság egyharmadánál fordul elő. Az allergia előfordulása ezekben az országokban az elmúlt 10 évben egynegyedével nőtt, és folyamatosan növekszik. A WHO 2000-es felmérésében az allergiás betegségek a magas vérnyomás és a szív- és érrendszeri betegségek után a második helyen szerepeltek.
A mai napig nem tudjuk pontosan, hogy a világon milyen tényezők okozzák az allergiás megbetegedések kialakulását, de fontos szerepet játszik a klímaváltozás és a környezetszennyezés. Egy másik tényező lehet az allergénérzékenység és az öröklődés megváltozása.
Az allergiák köre és megnyilvánulásai is eltérőek. A legegyszerűbb formától - szénanátháig - az életveszélyes anafilaxiás sokkig. Azonban még a szénanátha sem "hétköznapi" nátha. Kimutatták, hogy a szénanáthás emberek háromszor nagyobb valószínűséggel alakulnak ki asztmában.
Napjainkban az allergiás megbetegedések kezelésében leggyakrabban a gyógyszereket - úgynevezett antihisztaminokat - alkalmazzák. Ezek a gyógyszerek azonban nem alkalmasak minden allergiában szenvedő számára. Leggyakoribb mellékhatásaik az álmosság vagy a csökkent figyelem. A homeopátia, a fitoterápia vagy az akupunktúra az allergia alternatív gyógymódjainak tekinthető. Az elmúlt években a legújabb tudományos eredményeknek és kísérleteknek köszönhetően a fürjtojással történő táplálkozásterápia nagyon fontossá vált.
Milyen allergiákat ismerünk
- Az allergiás rhinitist, más néven szénanáthát gyakori tüsszögés, orrdugulás, orrdugulás, orrgarat vakarás, viszketés és szemkönnyezés jellemzi. Ezt ziháláshoz vezető légzési zavar kísérheti. Főleg a kutyák és macskák pollenje, atkák, por, baktériumok, penész és szőr okozza. Lehet szezonális és állandó.
- Az asztma problémás kilégzéssel, gyakran fulladás érzéssel nyilvánul meg. Hörgő irritációt okoz. Az asztma kialakulhat egy adott allergénre adott hirtelen reakcióként, de krónikus is lehet.
- Az ekcéma, amit dermatitisznek is nevezünk, leggyakrabban bőrallergiaként nyilvánul meg. Ez a bőr nem fertőző gyulladása. Enyhébb formákban - lokálisan kezelhető -, valamint krónikus formában jelentkeznek, amelyek intenzív, hosszú távú kezelést igényelnek. Ismerjük az atópiás ekcémát, amely már kisgyermekeknél jelentkezik, és viszkető bőrpírral nyilvánul meg, később az érintett részek kiszáradnak, érdesednek, végül a terület nedvesedni kezd, és pörkök jelennek meg. A kontakt ekcéma leggyakrabban felnőtteknél fordul elő, amikor irritáló anyaggal, például növényekkel, élelmiszerekkel, ékszerekben lévő nikkellel vagy vegyi anyagokkal érintkeznek.
SniZtop® plusz cink
A SniZtop® természetes antihisztamin. Ez a táplálék-kiegészítő rágótabletta formájában készült természetes glikoproteinekkel, amelyek enyhítik a szénanáthát, az asztmát vagy az atópiás ekcémát. A cink hozzájárul az immunrendszer megfelelő működéséhez
Allergia elleni harcos
Hogyan működik: A benne lévő ovomukoidok képesek elnyomni a tripszin nevű szerin-proteázt. A tripszin felelős a kémiai folyamatok összetett láncolatának beindításáért allergiás reakciókban, például irritációban vagy gyulladásban. Közvetve megakadályozza a hisztamin kimosódását és az allergiás reakció kialakulását is. Javasolt napi adag: Felnőttek és 3 éves kortól 1 adag (2 tabletta) szükség szerint. A maximális napi adag 10 tabletta. Az előírt maximális napi adagot nem szabad túllépni. Összetevők: természetes glikoproteinek, édesítőszer: szorbit (E420), csomósodást gátló anyag: magnézium-sztearát (E470b), cink 1,5 mg 15% RHV ** Referencia tápérték